Onderzoek naar een soortgelijke community

Wil je weten of er al een community is rondom jouw passie of een bepaald onderwerp? Dan kun je natuurlijk zoeken via Google. Probeer ook LinkedIn eens, daar zijn veel professionele communities. Op Facebook kun je specifiek zoeken op groepen. Grote kans dat er iets tussen zit wat interessant voor je kan zijn. En als je daar behoefte aan hebt, is er ook een grote kans dat je via via bij een bepaalde community terecht komt.

Voorbeeld community onderzoek


Dat ervoer Joyce Heere: ‘Op het moment dat mijn dochter Romy geboren werd, werd het vermoeden Downsyndroom uitgesproken. En dat weten ze nooit helemaal zeker. Toen de testen dat uitwezen hebben ze mij eerst doorverwezen naar Stichting Downsyndroom. Die belden me meteen in het ziekenhuis. Via hen werd ik doorverwezen naar een groep met ouders in Amsterdam en omstreken. En vanuit daar kwam ik terecht bij de D Mama’s community. Dat is een Facebookgroep van ongeveer 1500 moeders met een kindje met het syndroom van Down.’

Joyce heeft dus niet zelf een community opgezet, want hij bestond al. Ze voelde zich er snel thuis, omdat de communityleden er echt voor elkaar zijn. Joyce: ‘Het contact met de andere D Mama’s, dat is echt heel fijn. Want ik had al een zoon, maar een kind met Down is echt anders. Je hebt afspraken met de fysio, ze kon moeilijk drinken omdat haar mond anders is. Dus borstvoeding lukte niet. Dat was ook allemaal nieuw. Mijn beste vriendin en mijn moeder leven heel erg met mij mee. Maar ook al sta je heel dicht bij iemand met een kind met Down, dan nog weet je niet wat het is om zo’n kind te hebben. Niemand kan voelen wat wij voelen. En dat kan je dus wel delen met je D Mama’s.’

TIP: Je onderzoek naar de behoefte van je doelgroep versnellen? Als je onderzoek doet en je geeft mensen een beloning of kans om iets te winnen, hoe klein dan ook, dan zijn ze eerder geneigd om mee te doen. Omdat er een duidelijke 'what's in it for me?' is.